Teilnehmer 2023

Name Vorname ELO DWZ TWZ Gr. Verein
1 Bilovil Bogdan 2373 2369 2373 A Rhedaer SV
2 Holtel Jasper 2354 2302 2354 A SK Münster 1932
3 Freiberger Jonas 2236 2192 2236 A SK Werther
4 Füllgrabe Thomas 2206 2222 2222 A SV Welper
5 Plassmann Dominik 2194 2196 2196 A Gütersloher SV
6 Gulatz Maurice 2185 2193 2193 A SG Kirchlengern
7 Nemitz Alfred 2035 2130 2130 A USV Potsdam
8 Adiyaman Rene Attila 2119 2058 2119 A SC Porta
9 Linde Wolfgang 2077 ? 2077 A SV Welper
10 Kempe Caius Emilian 2058 2064 2064 A USV TU Dresden
11 Möller Maurin 1998 2056 2056 A Blauer Springer PB
12 Eggenstein Frank 2004 1971 2004 A SV Erkenschwick
13 Neumann Theodor 1893 1978 1978 A GTSV23
14 Trunz Michelle 1856 1956 1956 A SG Porz
15 Pennig Felix 1923 1923 A SG Drewer
16 Winkler Yonathan 0 A BSK
17 Wenning Niels 1870 1929 1929 B SF Greven
18 Reinkoester Michael 1913 1877 1913 B Freibauer Lübbecke
19 Petrovic Goran 1863 1863 B SG Enger-Spenge
20 Janssen Thorben 1856 1856 B vereinslos
21 Kern Burkhard 1854 1683 1854 B Gaste-Hasbergen
22 Mittmann Volker 1853 1819 1853 B Schachgemeinschaft Drewer 54
23 Bringer Lukas 1723 1852 1852 B SV Bad Oeynhausen
24 Meyer Emil 1668 1849 1849 B SK Münster
25 Oevermann Eric 1845 1845 B SK Minden 08
26 Winter Magnus 1798 1594 1798 B 2hoch6
27 Trunz Tamila 1494 1783 1783 B SG Porz
28 Ewert Stefan 1707 1729 1729 B SV Hellern
29 Sickmann Lisa 1847 1893 1893 B Lübecker SV
30 Will Horst 2022 1745 2022 C BSW Wuppertal
31 Dettmer Nils 1770 1690 1770 C SV Hellern
32 Brinkmann Malte 1743 1743 C SG Hücker-Aschen
33 Grasser Stefan 1674 1722 1722 C SV Hellern
34 Diembeck Andreas 1715 1600 1715 C SK Werther
35 Siol Mats Robert 1522 1694 1694 C SK Tönsberg Oerlinghausen
36 Wallstab Bernd 1687 1630 1687 C SV Bad Essen
37 Siol Jürgen 1670 1619 1670 C SK Tönsberg Oerlinghausen
38 Berner Henri 1641 1641 C SG Drewer
39 Nadan Nikolas 1562 1640 1640 C SF Greven
40 Weeke Tom 1637 1637 C BSK
41 Mittmann Sebastian 1623 1623 C SG Marl-Drewer
42 Dinslage Klaus-Dieter 1622 1532 1622 C BSW Wuppertal
43 Heidemann Kristjan 1610 1610 C SG Hücker-Aschen
44 Haring Frank 1588 1588 C SK Minden 08
45 Neumann Helena 1586 1586 C GTSV23
46 Herche Niklas Dominik 1582 1582 C SG Drewer
47 Borgstädt Leif Jona 1443 1577 1577 C BSK
48 Kröger Tim 1560 1560 C Brackweder Schachklub
49 Borghini Antoine 1554 1554 C BSK
50 Bergmann Thomas 1519 1519 C Rhedaer SV
51 Brandt Greta 1367 1481 1481 C SG Porz
52 Sepe Giovanni Paolo 1464 1464 C BSK
53 Broich René 1448 1448 C SG Drewer
54 Vesszö Aaron 1410 1410 C SAP
55 Schirmbeck Lilian 1660 1444 1660 D SK Halle
56 Nolte Jörg 1471 1471 D TuS Brake
57 Menke Stefan 1416 1263 1416 D Tus Varrel
58 Vogt Luna 1287 1400 1400 D BSK
59 Gebert Wolfgang 1380 1380 D Heeper Schachklub
60 Vogt Jannis 1365 1365 D BSK
61 Möller Martin 1342 1272 1342 D Blauer Springer PB
62 Tuvshin Bilguudei 1337 1337 D BSK
63 Wagner Jochen 1284 1284 D SV Hellern
64 Niesterok Nico Camillo 1269 1269 D SK Minden 08
65 Schmidt Inga 1248 1248 D SC Porta Westfalica
66 Brandt Clara 1219 1211 1219 D SG Porz
67 Dommach Mathias 1119 1119 D SPVG Gaste-Hasbergen
68 Anancenko Marius 1094 1094 D SK Minden 08
69 Broich Pascal 1063 1063 D SG Drewer
70 Schütte Jonas Taro 1059 1059 D SK Minden 08
71 Austermann Eberhard 1044 1044 D SG Turm Rietberg
72 Greiner Jan 873 873 D SVG Calenberg
73 Greiner André 843 843 D SVG Calenberg
74 Wadewitz Philipp 0 D vereinslos
75 Gernhuber Darian 0 D
76 Stüber Martin 1183 1183 Kiju SG Hücker-Aschen
77 Trunz Daniel 851 851 KiJu SG Porz
78 Krumbiegel Sören 840 840 KiJu BSK
79 Gerth Laurenz 0 Kiju SK Halle
80 Brandt Hilda 0 0 0 Kiju SG Porz
81 Buxel Liam-Maxim 0 KiJu BSK